Ακολουθήστε μας

Συλλογή καπακιών για τον Νομαρχιακό Σύλλογο ΑμεΑ N.Καβάλας

Στο πλαίσιο των εθελοντικών δράσεων που υλοποιούνται στο σχολείο μας, οι μαθητές οργάνωσαν δράση συλλογής καπακιών.

Την Πέμπτη 16 Μαϊου ο Νομαρχιακός Σύλλογος ΑμεΑ N.Καβάλας με πρόεδρο τον κ. Κρεμύδα Σμαράγδο  ενημέρωσε τους μαθητές για την διαδικασία αγοράς αναπηρικών αμαξιδίων,  με τη βοήθεια όλων των συμπολιτών μας οι οποίοι προσφέρουν μεγάλες ποσότητες καπακιών και για τις δράσεις που πραγματοποιεί ο σύλλογος.

Οι μαθητές ευαισθητοποιήθηκαν στην αξία του εθελοντισμού και της αλληλεγγύης προς τους ανθρώπους με ειδικές δεξιότητες.

Ο αντιδήμαρχος ποιότητας ζωής κ. Τσουρουκίδης Ανέστης παρέλαβε προσωπικά την ποσότητα καπακιών που συλλέξαμε και ενημέρωσε τους μαθητές για τις διάφορες μορφές ανακύκλωσης που υλοποιούνται στο Δήμο Καβάλας.

Ευχαριστούμε τον σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας που μερίμνησε ώστε να προμηθευτούμε τον κάδο για την συλλογή των καπακιών.

Comments are closed.