Ακολουθήστε μας

Παρουσίαση του Ευρωπαϊκού προγραμμάτος Teachers4Europe

Στις 5 Μαϊου 2017 έγινε η παρουσίαση των Ευρωπαϊκών προγραμμάτων που υλοποιήθηκαν κατά την σχολική χρονιά που έφτασε στο τέλος της.

Στο πλαίσιο αυτής της εκδήλωσης οι μαθητές που συμμετείχαν στο πρόγραμμα με θέμα ¨Η Ευρώπη των γεύσεων” παρουσίασαν στους συμμαθητές τους και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου την Ευρώπη με μια διαφορετική ματιά. Μέσα από τα έργα που δημιούργησαν παρουσίασσαν στοιχεία ιστορίας και πολιτισμού με Ευρωπαϊκή γεύση. Ιδιαίτερο ενδιαφέρον έδειξαν οι μαθητές για την  εφαρμογή για κινητά τηλέφωνα Android την οποία εγκατέστησαν στο κινητό τους τηλέφωνο.

Υπεύθυνη του συγκεκριμένου θέματος είναι η κ. Φιλιππίδου Φωτεινή ΠΕ19

IMG_9155

Την Ευρώπη του Έρωτα ύμνησαν οι μαθητές της Β’ τάξης του σχολείου μας, που συμμετείχαν στο πρόγραμμα που υλοποίησε η καθηγήτρια  Τ4Ε, κ. Γκάγκου Θεοδώρα ΠΕ02. Η κ. Γκάγκου συμμετέχει στο πρόγραμμα Teachers4Europe για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά.

IMG_9114

Comments are closed.