Ακολουθήστε μας

Teachers4Europe - ενημέρωση για την ανακύκλωση

Στο πλαίσιο του προγράμματος T4E που υλοποιείται στο σχολείο μας με τίτλο ” Reduce,Reuse,Recycle Η Ευρωπαϊκή οπτική της ανακύκλωσης” και υπεύθυνη εκπαιδευτικό την κ. Νικολάου Δέσποινα, οι μαθητές της Α’ τάξης του σχολείου μας, ενημερώθηκαν για θέματα που αφορούν την ανακύκλωση υλικών και τη χρήση επαναχρησιμοποιούμενης σακούλας.

Συγκεκριμένα η ενημέρωση έγινε από τον Αντιδήμαρχο καθαριότητας κ. Ανέστη Τσουρουκίδη σε συνεργασία με το γραφείο Ποιότητας Ζωής,  και τον κ. Παντελή Βογιατζή εκπρόσωπο της ΒΙΑΜΑΘ τμήμα Διαχείρισης Απορριμμάτων Κομοτηνής.

Στο τέλος της ενημέρωσης μοιράστηκαν στους μαθητές και στους εκπαιδευτικούς, ενημερωτικά φυλλάδια και ως αναμνηστικά δώρα, επαναχρησιμοποιούμενες τσάντες και μαγνητάκια.

Comments are closed.