Με επιτυχία ολοκληρώθηκε άσκηση ετοιμότητας, μέρος του σχολικού Σχεδίου Εκτάκτων Αναγκών, από του μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας. Στόχος είναι η ενεργοποίηση των μελών της σχολικής μονάδας σε περίπτωση σεισμού, πλημμύρας, πυρκαγιάς και σε κάθε άλλη παρόμοια συνθήκη, προκειμένου να μετουσιωθεί η θεωρία σε πράξη και να ελαχιστοποιηθούν οι αρνητικές συνέπειες τέτοιων περιστατικών.
![](http://1lyk-kaval.kav.sch.gr/wp-content/uploads/2023/02/IMG-1-3.jpg)
![](http://1lyk-kaval.kav.sch.gr/wp-content/uploads/2023/02/IMG-2-1.jpg)
![](http://1lyk-kaval.kav.sch.gr/wp-content/uploads/2023/02/IMG-3-1.jpg)
![](http://1lyk-kaval.kav.sch.gr/wp-content/uploads/2023/02/IMG-4-1.jpg)