Το 1ο ΓΕΛ Καβάλας σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής Ψυχοκοινωνικής Υγείας Καβάλας υλοποίησε ενημερωτική συνάντηση στις 3 και 4 Απριλίου 2023 με τους μαθητές της Α Λυκείου με θέμα την Ενδοσχολική Βία. Ο εκπρόσωπος του κέντρου, Λεωνίδης Βλαδίμηρος, στην εισήγησή του αναφέρθηκε στα χαρακτηριστικά του θύτη και του θύματος καθώς επίσης και στην στάση που πρέπει να κρατήσουν οι μαθητές- θεατές. Επίσης μίλησε διεξοδικά για το cyber bulling και ακολούθησε συζήτηση με τους μαθητές που παρακολούθησαν με αμείωτο ενδιαφέρον
![](http://1lyk-kaval.kav.sch.gr/wp-content/uploads/2023/04/IMG-1d73bde7042987b3492ac6becf270be6-V-1024x768.jpg)
![](http://1lyk-kaval.kav.sch.gr/wp-content/uploads/2023/04/IMG-3ca14bdb310fdb388279b68e72ecdb5b-V-1024x768.jpg)
![](http://1lyk-kaval.kav.sch.gr/wp-content/uploads/2023/04/IMG-5a1920369ee7ca35b062d79d5cdb6ffb-V-1024x768.jpg)
![](http://1lyk-kaval.kav.sch.gr/wp-content/uploads/2023/04/IMG-72e433d90d4855b47d16255979f74df4-V-1024x768.jpg)
![](http://1lyk-kaval.kav.sch.gr/wp-content/uploads/2023/04/IMG-e43accb4c0765595c82cf15147153114-V-1024x768.jpg)