Ακολουθήστε μας

Δράση του προγράμματος Teachers4Europe

Οι μαθητές του σχολείου μας που συμμετέχουν στο πρόγραμμα Teachers4Europe έγιναν “δάσκαλοι” για μια μέρα.

Σήμερα Τρίτη 21 Μαρτίου 2017 η κ. Φιλιππίδου Φωτεινή υπεύθυνη του προγράμματος με τους συμμετέχοντες μαθητές επισκέφτηκαν το 2ο Δ.Σ. Καβάλας και μέσα από ένα ψηφιακό παραμύθι που δημιούργησαν οι ίδιοι οι μαθητές  του προγράμματος, ενημέρωσαν και συζήτησαν με τους μικρούς μαθητές του δημοτικού σχολείου, για τα μεταλλαγμένα τρόφιμα και τα πρόσθετα Ε που υπάρχουν στα τρόφιμα. Το ενδιαφέρον και η ανταπόκριση των μικρών μαθητών ήταν μεγάλη. Στο τέλος της παρουσίασης δόθηκε σε όλους τους μαθητές αναμνηστικό δωράκι του προγράμματος Teachers4Europe, που κατασκευάστηκε από τους μαθητές του 1ου ΓΕΛ Καβάλας.

Μπράβο στα παιδιά της Β΄τάξης που δούλεψαν πραγματικά με όρεξη και μεράκι!!

IMG_8355

Έτοιμοι για την παρουσίαση

IMG_8381

Η αφίσα που δημιουργήσαμε αναρτήθηκε στον πίνακα ανακοινώσεων του 2ου Δ.Σ. Καβάλας